Bilgi Formu

Hakkımızda

Müstakbel öğrencimiz,

 

Okuma yazmanın bu kadar azaldığı, kısaldığı; özet bilgilerin hayat kurtardığı ya da öyle zannedildiği bir dünyada birlikte yaşıyoruz. O yüzden bu yazıyı okuyacağını düşünüyorum. Çünkü sen (siz) ülkende aldığın eğitimin üzerine bir şey hayal ederek (belki bu ülkede yaşamak istemediğinle, belki mesleki eğitiminin en iyisinin, onun uzmanı ülkeden alman gerektiğinle belki de yaşadığın hayatı başka bir hayatla karşılaştırabilmek için hobi amacıyla) karar verdin ve işte buradasın!

Peki neden buradasın?

Neden dört başı mağrur, bol reklamlı, ağdalı, referanslı belki de yakın arkadaşının tercih ettiği ve hiçbir sorun yaşamadığı yurt dışı eğitim danışmanlık şirketlerinden birini seçmedin de bizi buldun?

Aslında bu soru’nun cevabı bizim tarafımızdan da aynı şekilde verilecek. Çünkü bu işi 14 yıldır tüm aşamalarında (saha tanıtım, fuar çalışanı, eğitim araştıran, öğrenciye uygun programını onun da anlayabileceği şekle sokan, ‘tercih’ yaptıran, vize işlemleri ve tüm sorularını cevaplandıran nihayet satış yapan) eğitim danışmanı olarak biz de aynı sebeple buradayız: ezber bozmak!

Ülkemizde ezber bozmak veya farklı olmak her zaman sorun olmuştur. Bunun da bizim için sorun olmayacağına karar vererek bu işe giriştik. Hem de o şirketlerden daha pahalı olmadan.

Yıllardır cevaplanan sorular, bize yeni sorular sordurdu. Bu da yapılan başvurularla, başvuru yapanların profillerini çıkarıp eşleştirebileceğimiz düşüncesini getirdi aklımıza. Yani soru cevaplaya cevaplaya doğru soruları sormayı öğrendik, öğrenmeye devam ediyoruz. Öyle zannediyoruz. İşte tam da bu yüzden şaşalı firmaların aksine yeni edu, şu an, şimdi kuruldu ve hep öyle kurulmuş kalacak.

Mevcut eğitim danışmanlık şirketleri içinden birini neden seçmediniz; çünkü daha samimi, sizinle daha çok ilgilenebilecek, ne söylediğinizi dinleyecek, ellerindeki ‘hap’ seçenekleri size uyduracak değil; sınırsız seçenekten size en uygununu ‘komisyon ve satış baskısı’ hissetmeden, çalışanların maaşları, stopaj, kira veya yemek ücretleri ya da sigorta ve reklam kalemleri başlıklar düşünülmeden size sunacak bir yer arıyor olabilirsiniz. Güler yüzlü ve nezaketli davrananların her zaman daha fazla ilgimizi göreceğini de hatırlatarak,

 

İşte buradasın müstakbel öğrencimiz!

 

Sormayı öğrendiğimiz ve cevabını çok merak ettiğimiz soruyla başlayalım:

Sana nasıl yardımcı olabiliriz?

 

Serdal Gezer  

Eğitim Danışmanı