Bilgi Formu

Lisans

Kelime anlamıyla lisans/önlisans (universe "evren" ve city "kent  isimlerinin birleşimiyle ortaya çıkmış) eğitiminin çıkışının üzerinden neredeyse 1000 yıl geçmiş, ne o zamandaki bilgi seviyesi aynı ne de universite sayısı aynı üniversite sayısı, aynı üniversite sayısı. Ülkemizde özellikle son 15-20 yıl için AB’ye uyum süreciyle başlayan lisans mezunu vatandaş sayısı her ne kadar artsa da niteliği konusunda hala soru işaretleri var. Özellikle alınacak eğitim alanında iyi ve pratiği yüksek (iş imkanı da) mevcut ülkeler arasından ülke ve üniversite tercih ederek başvurularınıza yardımcı oluyoruz.

Günümüzde bilgi akışkanlığının ulaştığı seviye ile artık pek çok meslek, online olarak alınabilirken, bir yandan da teknolojinin geldiği yer itibari ile insanların yaptığı pek çok meslek de yerine yakın zamanda makinelere bırakacak gibi görünürken.

 

Yurt dışında lisans eğitimi almanın faydaları:

-Özellikle Avrupa’da lisansın 3 yıldan ibaret olması ve pek çoğunun Türkiye’de denkliği olması nedeniyle öğrenciye hem iyi hem de kaliteli eğitimi daha kısa sürede tamamlama imkanı vermektedir.

-Yurt dışında herhangi bir lisans bölümüne başvururken temelde sorulan iki konudan (dil seviyesi ve not ortalaması) dil okulu kısmını başlangıçta tamamlayıp ardından da yine aynı ülkede eğitimi tamamlama imkanı mevcut.

Buna ek olarak 9.0 üzerinden 4.0-4.5 seviyelerinde IELTS skoruyla İlgiltere gibi ülkelerde pathway programlarıyla 3 yılda tamamlama imkanı

-Türkiye’deki sınavlar (AYT ve TYT) ile bir yere yerleşim şartının genelde olmaması da yurt dışında lisans eğitimini cazip hale getirmektedir.

-Alınacak eğitimin ardından en az 1 yıl çalışarak uluslararası iş tecrübesi edinme imkanı.

-Talep halinde hem mesleki (sektörel) hem de teorik eğitim veren kurumlarda eğitim alınabilecek bölüm imkanları sunulabilmesi.

 

Daha detaylı bilgi almak için DETAYLI BİLGİ FORMU’nu doldurarak bizden danışmanlık alabilirsiniz.

Özellikle anadili İngilizce olan ülkelerde İNGİLTERE, KANADA, İRLANDA, AMERİKA; anadili İngilizce olmayan ülkelerden de HOLLANDA, İTALYA; MACARİSTAN, ÇEKYA ve POLONYA gibi ülkeler için de 14 yıllık danışmanlık tecrübemizden yararlanabilirsiniz.