Bilgi Formu

Yaz Okulu

-Çocuğunuz için gerçekten ne istiyorsunuz?

 

Çok büyük ihtimalle onun mutlu, bağımsız ve başarılı olmasını istiyorsunuz. Sosyal ilişkilerinde anlamlı arkadaşlıklar kurarak amacı olan bir hayat sürmesini istiyorsunuz.

İnsan beyni ister çocuk, ister ergen isterse de yetişkin bir bireyde olsun her zaman aynı şeyi hedefler: Hayatta kalmak!..Kim olduğumuzu ve ne yaptığımızı belirleyen yegane organ olan beyin, en çok farklı şartlarda kendini geliştirir. Deneyim, tüm hayat tecrübemizde bizi en çok geliştiren unsurdur. Bu tecrübeler çeşitli kimlik becerileri de taşıyan beynin (kimi zaman mantıklı, kimi zaman mantıksız, kimi zaman yansıtıcı veya tepkisel vb…) farklı durumlara adapte olmasına (zeka) olanak tanır.

Gelişmenin anahtarı bu parçaların (beyinde yüz milyon nöron vardır) uyum içinde çalışmasını sağlayarak bütünleşmesidir.

Zaman içinde yeni deneyimlerle karşılaşan beyin, bu küçük bağlantıları birbiriyle alakalandırmayı öğrenerek kendini yapılandırır. Ancak bu şekilde daha sağlıklı ve mutlu olabiliriz.

 

8-19 yaş arasındaki öğrencilerin özellikle yazın (aynı şekilde sömestre’da da kış okulu  da olabiliyor. ) temmuz ile eylül arasında, en az 2; en fazla da 8 haftaya kadar alınabilecek programlardır. Program, öğrencinin farklı kültür ve durumlarla karşılaşarak hem mevcut yabancı dil seviyesini geliştirmek, hem de organizasyonun içindeki etkinlikler (activities) ve geziler (excursions) ile öğrencinin bakış açısını geliştirir. Program süresince öğrencinin ilgi alanına göre düzenlenmiş etkinlikler (su sporları, akademik geziler, dans, tenis, golf, binicilik, futbol, gibi spor ağırlıklı programlar) veya akademik (İngilizce ders saati nispeten daha fazla) programlar tercih edilebilir.

 

GENEL OLARAK PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER ŞU ŞEKİLDEDİR:

-Genel İngilizce Programı

-Konaklama (tercihe göre değiştirilebilir)

-Günde 3 öğün yemek

-Haftalık aktiviteler

-Günlük ders dışı etkinlikler

-Havaalanı transfer (bazen ek ücret olarak karşımıza çıkabilir veya sadece belli gün gidişler dahil olabilir.)

-Kayıt ücreti

-Program sonu alınacak katılım sertifikası

 

EK HARCAMALAR:

-Vize için yapılacak harcamalar

-Uçak bileti

-Cep harçlığı (her ne kadar tüm programlar için dahil olsa da geziler sırasında ayrıca bir cep harçlığına ihtiyaç duyulabilir.)

 

*Çocuğunuza en uygun program için detaylı bilgi formumuzu doldurabilirsiniz.