• Ezgi>Kanada>Sertifika

Herkese merhaba,
 
Geçtiğimiz süreçlerin belirsizliğinde doğru insanlarla çalışmanın ne kadar kıymetli olduğunu bilsek de doğru insanların nerede olduğunu her zaman bilemeyebiliyoruz. Biz Serdal bey ile böyle bir referans yorumuyla tanıştık ve doğru insanları arayan herkese biz de referans olalım diye hikayemizi bu şekilde paylaşmak isteriz.
 
Eşimle birlikte 2018 yılından beri Yurtdışında yaşamanın hayaliyle adımlar atmaktayız, bunlar için bir çok girişimimiz olduysa da pandemi gibi bir negatif süreci de yaşadık ve sürekli ertelendik. Doğru zaman olduğuna inandığımızda daha Serdal bey ile tanışmamışken Avustralya vizesine başvurduk ve red cevabı aldık. Bunca bekleyişin ardından aldığımız cevap bizi o kadar derinden sarsmıştı ki bugün bir alternatif bulmazsak pes ederiz korkusuyla ulaşabildiğimiz tüm mecralardan kendimize yeni bir yol aradık.. Ezgi bir yorumda bizimkine benzer bir hikayenin Serdal bey aracılığı ile pozitife döndüğünü okumuştu ve o kadar heyecanlanmıştık ki Serdal bey'e pazar günü olmasına rağmen Linkedin vasıtasıyla ulaşmak istedik. Sağolsun kendisi bizi kırmadı ve mesaisi olmamasına rağmen bizi aradı. İşte ilk umut böyle serpilmişti içimize..
 
Sürecin devamında Avustralya'dan red yemiş bir çift (ve kedisi) olarak Serdal bey ile Kanada'ya yeni bir başvuru için çalışmalara başladık. İlk yüz yüze toplantımızdan tutun da Ezgi'nin gidebilirim dediği okullardaki temsilcilerle yaptığımız online görüşmelere kadar tüm görüşmeler oldukça heyecan verici, umut dolu ve eğlenceliydi. Biz iki kişi olarak çıktığımız bu yolda Serdal bey'in hatta zaman zaman eşinin yorumlarının da sayesinde kendimizi hiç yalnız hissetmedik. Okuduklarınız fazla duygusal gelebilir fakat totale baktığınızda 2018-2024 arası bir zaman diliminde elinden gelen her şeyi yapıp şartları da yerine getiren insanlar olarak alacağınız cevabın hiç bir kesinliğinin olmaması tahmin edemediğiniz kadar duyguları da ortak ediyor işin içine.
Biz Kasım 2023'te onayımızı aldık. Ezgi 2 yıllık öğrenci vizesini ben de eş zamanlı çalışma iznimi aldım. Bu sürecin her bilinmezliğinde zaman zaman kusursuz olmak için bizi zorlasa da yanımızda olan Serdal bey'e sonsuz teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz. Yeri geldi bizi motive etti yeri geldi sonuç beklerken bizimle heyecanlandı ama en çok da sonucumuzu aldığımızda bizim kadar mutlu oldu.
 
En başa döner isek, doğru ortakla yola çıkıyor olmanın kıymeti çok büyük. Umarım aklı bizim kadar karışık ve yola kimle devam edeceğini bilemeyenlere referans olabiliriz. Yeni yolunuzda bol şans ve başarılar dileriz <3 
 
Ezgi & Ertaç

 • Bahadir>İngiltere>Dil okulu

Serdal bey ile bir arkadaşım aracılığı ile tanıştım . Açıkçası 10 yıllık profesyonel yöneticilik hayatımdan sonra 35 yaşında İngiltere’ye dil eğitimine gitme konusunda herkes vize başvurumun olumsuz olacağından bahsediyordu . Fakat Serdal bey ile ilk görüşmemden itibaren kendimden ve planlarımdan açıkça bahsedince , üzerine şimdiye kadar yaptığım seyahatler ve kariyer durumumu kendisine anlatınca bu vizeyi almamızın yüksek bir ihtimal olduğunu söyleyip beni rahatlattı. Daha sonra kendisinin detaylı yardımı ve süreçteki sabrıyla birlikte ( çünkü ben çok detaycı biri olduğumdan kendisine her gün fazlaca soru sordum . ) belgelerimizi tamamladık ve Serdal bey büyük bir titizlik ve dikkatle bunları sisteme yükledi ve vize randevumuzu aldık . Daha sonra 2-3 hafta gibi kısa bir sürede vize sonucum olumlu sonuçlandı. 2023 Nisan ayının başında İngiltere’ye uçtum. Son olarak eklemek istediğim ise eğer amacınız İngiltere’de eğitim almaksa kendinizi baştan sona Serdal Bey’e teslim edebilirsiniz. Gerçekçi bir şekilde tüm sorularınıza cevap verip en iyi yolu size sunacağını düşünüyorum. Sevgiler

 • Elifnur>İngiltere>Dil Okulu

Serdal Bey ile hayallerime kavuşmak için kendisinin profesyonel yönlendirmesi ile detaylı planlar yaparak çok güzel bir yolculuğa adım attığım için çok heyecanlıyım. Kendisi bir danışmandan çok bir abi gibi isteklerimi hayallerimi anlayıp benim için en iyi seçenekleri sundu ve deneyimi kendisi ile yaşadığım için çok mutluyum. Gece gündüz demeden tüm sorularımı yanıtlandırıp çözümler bulduğu için kendisine buradan da çok teşekkür ediyorum. Bu stresli süreçte beni en çok rahatlatan şey Serdal beyin harika bir danışman olmasaydı, artık yurtdışı eğitimlerimde gözüm kapalı güvenebileceğim bir danışmanım olduğu için çokk şanslıyım, iyi ki varsınız

 • Gülten>Malta>Dil okulu

Yurtdışında Dil eğitimi almak istediğimde tavsiye üzerine  ilk görüştüğüm kişiydi Yeni Edu 'dan Serdal Bey. İlk görüştüğümüz andan itibaren engin bilgi ve tecrübeleri ile bizleri doğru adımlarla yönlendirdi aydınlattı, her süreçte bizden çok mücadele etti ve hep yanımızda oldu, her soruyu bıkmadan usanmadan cevaplarken, ne zaman arasak anında cevap verdi. Şu anda Malta dayım ve iyi ki Yeni Edu, iyi ki Serdal Bey diyorum, güveninizi asla yarı yolda bırakmıyor, olması gerekeni olduğu gibi yapıyor ve anında paylaşıyor. Kesinlikle yurtdışı ile ilgili eğitim almak isteyenlere vs  tavsiyemdir...

 • Ömer Faruk>Dil Okulu>Melbourne

Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra İngilizce dil eğitimi almak için yurtdışına çıkmayı düşünüyordum. Hem farklı kültürleri tanımak hem de benim için en iyi tercih olduğunu düşündüğüm Avustralya’ya gitmeye karar verdim. Bu süreçte Yeni Edu Danışmanlıktan Serdal Gezer beyle beraber çalıştık. Kendisi başvuru sürecindeki belge ve evrak işlerinde yardımcı olarak hem de vize alabilmek adına gereken bilgi ve tecrübeleriyle tek seferde vize alabilmeme yardımcı oldu.

2023 Şubat ayında İngilizce dil eğitimi için Melbourne’a geldim. International House kursunda dil eğitimi görüyorum. Dil okulunda eğitim almanın yanında farklı ülkelerden insanlarla sosyal ortamlarda beraber olarak hem yeni deneyimler edinirken hem de İngilizce dilimi geliştirebiliyorum. Avustralya sosyal yapısı olarak çok farklı milletlerden insanı içinde barındıran büyüleyici bir doğaya ve kültüre sahip olan dünyada örneğine az rastlanır bir ülke. Festivalleri, etkinlikleriyle her insanın kendine ait bir eğlenme aktivitesi bulabileceği bir yer. Sadece festivalleri takip etmek bile buradaki tüm vaktinizi alabilecek düzeyde fazla. İnsanların moral ve anlayış düzeyleri oldukça yüksek ve bu buraya yeni adapte olmaya çalışan insanlar için oldukça önemli ve güzel bir fırsat. Avustralya yeni deneyimler edinmek ve farklı kültürlerle etkileşim sağlamak isteyen kişiler için bulunmaz bir fırsat içeriyor. Bu yolculuğu yaşamak isteyen ve hazır olan herkesin rehber olarak Serdal beyi tercih etmesi, yaşanabilecek zorlu süreçleri tecrübesi ışığında kolayca halledip asıl hedefleri yolunda daha rahat bir yurtdışı deneyimine başlangıcı sağlayacaktır.

Herkese yaşanabilecek güzel bir hayat diliyorum.

 

 • Ahmet Can>Kanada>Dil Okulu

Serdal bey ile bir arkadaşım sayesinde tanışma şansımız oldu. Destekleri sayesinde Mayıs 2023 de gitmek üzere Kanada vizemi aldım. Ilac dil okulu ile iletişim kurarak bana gerekli olan her türlü şeyi açıklayarak çok yardımları oldu. Hatta maillere uygun olduğu her saat dönüş yapar kendisi o yönü ile de fazlasıyla ilgilidir.  Yurt dışında bir eğitim düşünüyorsanız Serdal bey ile bir görüşme yapmanızı tavsiye ediyorum. Kendisinin enerjisi ile tanışmanız bu işteki profesyonel yaklaşımını bir deneyimlemenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla.

 • İklil>Master>İngiltere

Ilk Ingiltere yolculugum Brighton'da dil okuluna gitmemle basladi. Serdal Bey'in onerdigi dil okulunda 8 ay boyunca egitim aldim ve Ingilizcem onemli olcude gelisti. Serdal Bey de bu ilk Ingiltre'ye gitme surecimde cok yardimci oldu ve hep yanimda oldu. Brighton guvenli, cok tatli ve ogrencilere uygun bir sehir. Brighton'i cok begendigimden dolayi universiteyi de orada okudum. Universite seciminde Serdal Bey yine cok yardimci oldu ve desteklerini hic eksik etmedi. Universitemden de cok memnun kaldim. Simdi ise Liverpool'da yuksek lisans egitimimi aliyorum. Liverpool da Brighton gibi cok guzel ve ogrencilerin cok oldugu bir sehir. Insanlar sicakkanli ve arkadas canlisi. Toplam 5 yildir Serdal Bey benim danismanim ve sunu soyleyebilirim ki kendisi cok disiplinli ve isini titizlikle yapan bir danisman. Basindan beri bana en iyi hizmeti vermek icin ugrasti.

 • Defne>İngiltere>Dil Okulu

Serdal Bey burayı (EC-Brighton) bana tavsiye etti ve çok memnun kaldım, yurt çok temiz, mutfak çok kullanışlı. Okuldaki öğretmenler çok ilgili ve çok tatlı öğrenciler çok cana yakın Brighton çok güzel ve öğrenciler için çok uygun bir yer. Buraya gelmeme yardımcı olan Serdal Bey'e teşekkür ederim.

 • Ecem> Master > İtalya

Mezun olduktan sonra İtalya'da master hayalimi Serdal Bey sayesinde gerçekleştirdim.

Bu süreçte bana fazlasıyla katkıda bulundu.

Her konuda ilgili ve iş bitirici olduğu için bütün problemlere anında çözüm buldu ve süreci çok iyi yönetti.

Her şey için teşekkür ederim ve herkese öneririm. :)

 • Dila>Master>İtalya

Benim kadar stresli ve panik bir insani bile her turlu ihtimale hazir edip, tum sureci huzurlu bir şekilde tamamlamamı sağlayan Serdal bey’e selamlar :) Hayal dünyasında uçmadan, gerçekleri konuşup bana ulaşılabilir hayaller kurduran bir danışman ile çalışmak verdiğim en doğru karar oldu. Yüksek lisans yapmaya karar verdiğim zaman tanıştım yeniedu ile. Ve şu anda Milano’da hayallerimi gerçekleştiriyorum. Serdal beyin öngörülülüğü sayesinde hep bir B,C.. planımız vardı ve karşılaştığımız aksiliklerle hemen başa çıkabildik. Ben uçağa binene kadar her türlü soruma yanıt verip bana birçok konuda kolaylık sağlandı. Herşey için çok teşekkürler

 • Resul>Malta>Dil Okulu

Malta da eğitim almak için birçok danışman ile görüştüm. Serdal Bey ile tanışıp görüştükten sonra Yeni Edu ile eğitimi tamamlamak adına 1 saat içinde karar verdim.(daha kısada olabilir) ☺️ Eğitimim için çok kapsamlı bir çalışma hazırlaması ve disiplini çok güzeldi☺️ 7/24 ulaşılması ayrıca çok çok iyi. Evrak hazırlama sürecinde o kadar ince, sabırlı ve titizlik yürütmesi profesyonelliğin göstergesidir. Bunun neticesini 5 gün içinde onaylanan vizemden anladım.☺️ 30.10.2022 tarihinde vedalaştık ve okuluma geldim. Okul seçimi olarakta ayrıca kendisine teşekkür ediyorum. Konuşulandan çok yapılan daha fazla diyebilirim. Malta da etkisini görüyorum:) Psikolojik destekleri için minnettarım.🙏 Süreç için kendisine çok teşekkür ediyorum☺️

Merhabalar,
Üniversiteyi yurtdisinda okumak niyetinde oldugum icin hem dilimi hem de yurtdisinda yasamayi ogrenebilmek icin Brighton LSI’ya gittim. Dolu dolu gecen bir ayin ardindan Brighton’da okul secimi, konaklama sekli, sosyal yasam ve karsilasabilecegim olumlu veya olumsuz her duruma karsi beni bilgilendiren, kafamdaki her turlu soru isaretini gideren, vize basvurumu, evraklarimin hazirlanmasini, her asamasinda takip eden, sorunlari cok hizli bir sekilde cozen, aklima gelen veya gelmeyen butun sorulari cevaplayan, ogrenirken eglenmeyi olabilecek en ekonomik sekilde saglayan Serdal Bey’e tesekkur ve sevgilerimi iletmek isterim :))

 • Tayfun>Kanada>Toronto

Serdal Bey ile calismak ayricaliktir ☺️Iki kere kendisi ile calisma firsatimiz oldu tabiki ikisi de basari ile sonuclandi 😊 4 sene once dil okulu ile, bu yil ise college ile Kanada ya gelis yolunda isimizi cok kolaylastirdi. Gercekleri soylemesi ve her seye mantik cercevesi ile yaklasmasi, beraber calisirken insana guven duygusunu asiliyor. Gozunuz kapali tercih edebilirsiniz👍

 • Davut>Amerika>Boston

Öncelikle bu maili Amerika’da Boston’da evimde oturarak yazmama vesile olan Serdal Bey’e çok teşekkür ederim. Kendisi benim evraklarım ile benden çok ilgilenen , her aradığımda bana bilgi veren , beni cesaretlendiren ve vizeyi alabilmem için benden çok çalışan kişidir. Serdal bey asla hayal satmaz. Doğrusu ne ise onu söyler. Kendisi bana göre işinde çok başarılı ki tecrübesine bakarakta bunu söyleyebiliriz. Hangi okula gitmem gerektiğini sorduğumda beni doğru okula yönlendirdiği için ayrıca teşekkür ederim ki şuan okulum olan LSI dan çok memnunum. Okulda öğretmenlerin eğitimi , kişilere yaklaşımları sanki evinizde İngilizce öğreniyormuşcasına sıcak ve içten. Sözlerimi Serdal  Bey’e çok çok teşekkür ederek bitirmek istiyorum. Bana göre kendisi bir danışman değil bir abidir.

 • Tuğçe>Kanada>Toronto

Herkese merhaba. Ben Tuğçe. Kanada’da ESL ve Post-graduate gibi bir kaç farklı eğitim aldım. Bu eğitimlerimin hepsinde Serdal Bey son derece yardımsever en içten bir şekilde yardımcı oldu. Kafama en ufak takılan sorularda bile rahatlıkla sorabildim ve sabırlı bir şekilde her soruma yanıt aldım. Öğrenim başvurularımın hepsinde özenle ve itinayla gerekli kişilerle iletişim haline girip hızlı bir şekilde süreci yönetti. Serdal bey her öğrencisiyle bire bir ilgilendiği ve baştan sonuna kadar iş takibinde sıkı bir disiplinle çalıştığı için kendisine çok teşekkür ediyorum.