Bilgi Formu

Master

2019 TUIK rakamlarına göre Türkiye’de yüksekokul, fakülte, master ve doktora mezunlarının toplamı 10 MİLYON’u aşmış durumda.

Hal böyleyken ister akademik amaçlı olsun ister çalışma hayatı amaçlı olsun istenen amaca ulaşmak için yurt dışı iyi bir seçenek gibi duruyor. Açalım.

 

Yurt dışında yüksek lisans eğitimi almanın en önemli avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

-Alınan eğitim İngilizce olsa da ülke dilinin farklı olabileceği seçeneklerle mevcut dil hanenize bir tanesini daha ekleyebiliyorsunuz.

-Adı üzerinde bir konuda master olmak için alınan eğitim hayatınıza, o konuda daha farklı seçenekler ve alternatifler sunması çok önemli bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor.

-Türkiye’de genel olarak 2 yıl ve 120 kredi olarak verilen eğitim anlayışına (ECTS) rağmen Avrupa’da 1 yılda tamamlayabileceğiniz hatta 60 kredi ile aynı konuda pratik tecrübe sağlayabileceğiniz seçenekler bulabilmektesiniz.

-Özellikle Bologna Süreci’nde ortaya çıkan kredi birliği (ECTS-AKTS) ile Türkiye’de alınan krediler rahatlıkla Avrupa’daki ülkelerin yükseköğrenim kurumlarında da kabul edilebilmesini sağlamaktadır.

-İşinizi uluslararası ölçülerde yapmak için iyi bir iş ve akademik çevre oluşturma imkanı da bu tür yurt dışı eğitim seyahatlerinde mümkün hale gelmektedir.

-Özellikle uluslararası öğrencilere verilen (ülkeye göre 3 yıla kadar) çalışma izinleri de kariyerine yurt dışında çalışma tecrübesi eklemek; hatta belki hayatına bu vesileyle o ülkede devam etmek olarak çeşitlendirilebiliyor.

 

İster Türkiye’ye dönerek aynı bölüm veya fakülteden mezun olmuş (3’te 1’i üniversiteli işsiz) güruha katılarak kaybolmamak, isterseniz de bu eğitimi alacağınız ülkede çeşitli tecrübeler edinerek hayatınızın kalanı için size ‘yeni’ bir tecrübe kazandırarak farklı bir hayata merhaba şansını yakalamak amacıyla olsun pek çok amaca hitap edecek bu önemli karar için gideceğiniz ülkeden alınacak eğitim şehrine, planlarınızı nerede gerçekleştirebileceğinizden, kariyer planı için destek almaya pek çok hizmeti sağlayabileceğimiz deneyimli ve bilgili danışmanlık anlayışımızdan istifade edebilirsiniz.

 

Detaylı bilgi formunu doldurarak bizimle detaylı görüşebilir ve geleceğinizde hayatınızı değiştirecek kararı alabilirsiniz.