Bilgi Formu

Dil Okulu

 

 

       3 Dil Şiiri

Dil eğitimi, temel vücut becerilerimiz hariç aldığımız ilk eğitim olarak hayatımıza giriyor ve hiç çıkmıyor. Toplu yaşamın zorunluluğu olarak iletişim kurmalı, iletişim için de kendi dilimizi öğrenirken yabancı bir dil öğrenmemiz ileride ne yapmayı düşünürsek düşünelim ihtiyacımız olacak bir zorunluluk olarak karşımıza çıkıyor.

En çok tekrar ettiğimiz davranışlarımız, alışkanlık haline gelecektir. Türkiye’de istediğimiz kadar pratik yaparak yabancı bir dili oturtamadığımız için, pek çok konuda olduğu gibi yabancı dil eğitiminde de karşımıza çıkıyor.

Peki hangi ülke veya şehirde bu eğitimi almalısınız?..Bütceniz (VİZE) ve yaşam şekliniz, hayata bakış açınız hangi şehre uyum sağlamanızı kolaylaştıracak?..Tüm bunlar için PROFİLLER (LİNKLİ) sekmemizden istifade ederek almak istediğiniz eğitimi ve alış sebebinizi seçerek muhtemel seçenekleri öğrenebilirsiniz.

Aynı zamanda beyni en çok geliştiren aktivitelerden biri olan yeni dil öğrenme becerisi, kendi hayat alışkanlıklarınızı tekrar edebileceğiniz ülke, şehir ve şartlarda mümkün olabilecektir. Bunun için 14 yıllık eğitim danışmanlık deneyimimiz ve özellikle anadili İngilizce olan ülke ve şehir ziyaret tecrübelerimizle size yardımcı olmak için buradayız!:)

Dahası eğitiminizi alırken dikkat etmeniz gereken hususlar (derslere katılım oranları, çalışılması gereken en az ek çalışma süresi ve olası sosyalleşme yöntemleri gibi konularda da) da size yardımcı oluyoruz.

Şairin de dediği gibi en az 3 dil bilmek gerekiyor??

ALMANYA, İNGİLTERE, KANADA, MALTA, AMERİKA, DUBAİ, İRLANDA, GÜNEY AFRİKA (Cape Town),İSPANYA,İTALYA ve FRANSA için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

En azından üç dil bileceksin

En azından üç dilde

Ana avrat dümdüz gideceksin

En azından üç dil bileceksin

En azından üç dilde düşünüp rüya göreceksin

En azından üç dil

Birisi ana dilin

Elin ayağın kadar senin

Ana sütü gibi tatlı

Ana sütü gibi bedava

Nenniler, masallar, küfürler de caba

Ötekiler yedi kat yabancı

Her kelime arslan ağzında

Her kelimeyi bir bir dişinle tırnağınla

Kök sökercesine söküp çıkartacaksın

Her kelimede bir tuğla boyu yükselecek

Her kelimede bir kat daha artacaksın

En azından üç dil bileceksin

En azından üç dilde

Canımın içi demesini

Kırmızı gülün alı var demesini

Nerden ince ise ordan kopsun demesini

Atın ölümü arpadan olsun demesini

Keçiyi yardan uçuran bir tutam ottur demesini

İnsanın insanı sömürmesi

Rezilliğin dik alası demesini

Ne demesi be

Gümbür gümbür gümbür demesini becereceksin

*Bedri Rahmi Eyüboğlu

.