Sizinle tanışmamızla başlayan;
ve sizi,ilgili programa yolcu edinceye kadarki tüm süreçler,
aşağıdaki gibi ilerleyecektir.

LİSANS (ÜNİVERSİTE) İÇİN YAPILACAK İLK GÖRÜŞME ÜCRETSİZ’DİR. GENEL OLARAK BİR SONRAKİ SENENİN NİSAN İLE HAZİRAN’INA KADAR BAŞVURU YAPILAN SÜRECE NE KADAR ERKEN (BİR SENE) KARAR VERİLİRSE, O KADAR SAĞLIKLI BİR SÜREÇ İŞLENİR.

İLK GÖRÜŞME ve SEÇENEK ÇIKARMA

İLETİŞİM kanallarından (TELEFON, ONLINE/OFİS, WHATSAPP VEYA TELEFON) biri yoluyla öğrenci adayının talep ve şartları dinlenerek hangi bölüm ve ülkede eğitim almak istediği bilgisi alınır ve karar aşamasından gitmek aşamasına kadar süren uzun süreç başlar. Öğrencinin yeterlik, hedef ve bütcesine uygun seçenekler çıkarılır. Bu kısımdaki öncelik öğrencinin eğitim almak istediği alan ve bu eğitimin en iyi nerede verilebileceği ile bu seçeneklerin her şeyiyle öğrenci ve ailesi için uygun olup olmaması gözetilecektir. Bu aşamadan sonrası için muhtemel kendi isteğiyle vazgeçme ihtimaline karşı danışmanlık bedeli alınır *Ücret için iletişime geçiniz. Başvurulacak okul ve ülke sayısına göre değişkenlik göstermektedir.

Başvuru yapılacak okul veya okullardan istenen evraklar gözetilerek başvuruyu, nasıl en iyi şekilde tamamlarız sorusunun cevabı verilir. Bu kısımda okul/lar tarafından istenen ek bir evrak (İB, AP VEYA A LEVEL gibi) veya prosedür (NUMERUS FIXUS veya Transcript Evaluation) uygulanması gerekiyorsa o konuda öğrenciye detaylı bilgi verilir. Akademik bir başvurunun % 51’i niyet mektubudur. Dolayısıyla gerektiği şekilde akıcı, amaca uygun ve öz olmalıdır. Bu konuda örnekler de sağlayarak öğrencinin, aynı bölüm için başvuru yapan diğer adaylar içinden sıyrılarak özel bir danışmanlıkla kabul alması amaçlanır.

BELGE KONTROLÜ VE EKSİKLERİN BELİRLENMESİ

KARAR AŞAMASI ve BAŞVURULAR

Bu aşamada öğrenci için uygun olabilecek (hem not ortalaması hem de dil yeterlilik olarak işaret edilen en son başvuru tarihi gözetilerek) seçenekler, (en fazla 3) netleştirilir. Başvurular tamamlandıktan sonra bazen okullar, ek evrak isteyebilir veya bir açıklama talebinde bulunabilir. Sürecin daha da uzamaması veya olumsuz sonuçlanmaması adına başvurular düzenli olarak ilgili portallardan takip edilecektir.

Okullar tarafından talep edilen evrakların, belirtilen başvuru tarih aralığında en iyi şekilde tamamlanması için öğrenciye yardımcı olunur ve başvurular okullara gönderilir. Akademik başvurular için en keyifli kısım. Aylarca kurulan iletişim ve yapılan detaylı başvurular sonucunda istenen üniversitelerden kabul gelmesidir. Bu aşamada öncellikler (olmak istenen şehir/ülke veya bölüm bazlı) belirlenerek bir karar vermek ve genel kabulü ilgili okul başvurusu içinden onaylamak gerekecektir.

BAŞVURUNUN TAMAMLANMASI ve KABUL/LER

VİZE

Okul kabulüyle birlikte, öğrenciye başvuru yapacağı ülkeye has kuralları da detaylı değerlendiren bir vize danışmanlığı hizmetine geçilir. Bu hizmet için herhangi bir ek ücret talep edilmez ve tüm süreç konusunda bilgi verilerek, hangi evrakların hazırlanacağından başlayarak, vizesin yazılmasına (online ise), örnek evraklar konusunda bilgilendirilmesinden, muhtemel ihtiyaç duyulacak bir sigorta, uçak bileti, çeviri hizmetine veya uçak bileti/ konaklama organizasyonuna kadar muhtemel ihtiyaç duyulabilecek her konuda ‘ücretsiz’ yardımcı olunur.

Ülkeye göre değişiklik göstermekle birlikte 4-6 hafta arasında süren sonuçta vize sonuçlanır: 6.a:VİZE ONAY: Öğrenci kabulü ve vize işlemlerinin tamamlanması ile birlikte öğrenci yeni ülkesine ve eğitimine gidebilecek duruma gelir. İhtiyaç duyulması halinde öğrenciye, uçak bileti alımında yardımcı olunur ve PRE-ARRIVAL konusunda (ülkeye giriş aşaması hakkında) detaylı bilgilendirilerek iyi yolculuklar dilenir. 6.b VİZE REDDİ: Akademik başvurularda genellikle vize reddi pek alınmaz; ama alınması durumunda hala zaman varsa başka bir seçenek üzerinde de durulabiir veya danışmanlık sonlandırılır.6.c.BAŞVURU İPTALİ: Öğrenciden gelecek talebe göre başvuru iptal edilir. Bu kısımda öğrenciden alınan ücret; bu zamana kadar verilen danışmanlık bedeli olarak tutulur ve hiçbir şekilde iade edilmez.

VİZE SONUCU