Sizinle tanışmamızla başlayan;
ve sizi,ilgili programa yolcu edinceye kadarki tüm süreçler,
aşağıdaki gibi ilerleyecektir.

DANIŞMANLIĞIMIZ ÜCRETSİZ’dir.

İLK GÖRÜŞME ve SEÇENEKLER

İLETİŞİM kanallarından (TELEFON, ONLINE/OFİS, WHATSAPP VEYA TELEFON) biri yoluyla öğrenci adayının talep ve şartları dinlenerek hangi bölüm ve ülkede eğitim almak istediği bilgisi alınır ve karar aşamasından gitmek aşamasına kadar süren uzun süreç başlar. Program hedefine uygun seçenekler çıkarılır ve öğrenci ile aileye sunulur.

Bu aşamada öğrenci için uygun olabilecek seçenekler, mümkün olduğu kadar aza (1,2 veya 3) indirilir. Öğrenci ve sponsor (ailesi) süreçle ilgili olabilecek seçenekler üzerinden sorularını bize iletir ve tüm değerlendirmeler sonucunda seçenekler kayıt olunacak okula indirgenir.

KARAR AŞAMASI ve KAYIT

ÖNKAYIT VE BAŞVURU

Öğrenci ile ailenin soruları giderilip seçenekler 1’e indirildikten sonra Kayıt için gerekli evraklarla (PASAPORT, BAŞVURU FORMU) ile okul kayıt ücreti (Ülke ve programa göre değişiklik gösterebilir.) okula gönderilerek kayıt süreci tamamlanır.

Gelen kabul evrağı ve okul faturası (talep edilen hizmetler doğrultusunda) öğrenciye iletilir ve okul ödemesi, öğrenci adına okula ödenir ve ödeme dekontu bizimle paylaşılır

OKUL KABULÜ VE FATURA BİLGİLENDİRİLMESİ

VİZE BAŞVURUSU

Vize başvurusunda kullanılacak evraklar ve başvurunun nasıl yapılacağı konusunda örneklerle öğrenci ailesi bilgilendirilir. Ülkeye giriş yapılması düşünülen tarih de gözetilerek vize başvurusu tamamlanır ve sonuç beklenmeye başlanır.

Ülkeye göre 2-6 hafta arasında süren sonuçta vize sonuçlanır: 6.a.Uçak bileti alınır ve PRE ARRIVAL konusunda (ülkeye giriş aşaması hakkında) detaylı bilgilendirilerek iyi yolculuklar dilenir. Öğrenciyi, uçak bileti detayıyla karşılayacak kişinin iletişim bilgileri aileyle paylaşılır.6.b. VİZE REDDİ: Çok nadir olmakla birlikte çıkabilecek muhtemel bir vize reddi sebebine göre öğrenciye özel vize danışmanlığı verilerek yeniden aynı ülkeye veya profili için daha uygun olabilecek başka bir ülke için başvuru yapılır veya…6.c BAŞVURU İPTALİ: Öğrenci ve ailesinden gelecek talebe göre başvuru iptal edilir. Okul ödemesinin ödendiği ülkeler için iade (4-6 hafta içinde) iadenin öğrenciye ulaşması takip edilir ve bu şekilde sonuçlanır.

SONUÇ