Sizinle tanışmamızla başlayan;
ve sizi,ilgili programa yolcu edinceye kadarki tüm süreçler,
aşağıdaki gibi ilerleyecektir.

LİSE EĞİTİMİ YAPILACAK İLK GÖRÜŞME ÜCRETSİZ’DİR.

İLK GÖRÜŞME ve SEÇENEKLER

İletişim kanallarından (TELEFON, ONLINE/OFİS, WHATSAPP VEYA TELEFON) biri yoluyla öğrenci adayının talep ve şartları dinlenerek hangi bölüm ve ülkede eğitim almak istediği bilgisi alınır ve karar aşamasından gitmek aşamasına kadar süren uzun süreç başlar. LİSE TALEP FORMU’na göre öğrencinin yeterlik ve hedeflerine uygun seçenekler çıkarılır. Bu kısımdaki öncelik, öğrencinin eğitim almak istediği alan ve bu eğitimin en iyi nerede verilebileceği ile bu seçeneklerin her şeyiyle öğrenci ve ailesi için uygun olup olmaması gözetilecektir. Bu aşamadan sonrası için muhtemel kendi isteğiyle vazgeçme ihtimaline karşı danışmanlık bedeli alınır *Ücret için iletişime geçiniz. Başvurulacak okul ve ülke sayısına göre değişkenlik göstermektedir.

Bu aşamada öğrenci için uygun olabilecek seçenekler, mümkün olduğu kadar aza (1,2 veya 3) indirilir. Öğrenci ve sponsor (ailesi) süreçle ilgili olabilecek seçenekler üzerinden sorularını bize iletir ve bir dil sınavına ihtiyaç duyulmuyorsa ÜCRETSİZ yardımcı olunarak öğrencinin mümkünse bir miktar burs alması sağlanır.

BELGE KONTROLÜ VE EKSİKLERİN BELİRLENMESİ

KARAR AŞAMASI ve BAŞVURULAR

Başvuru yapılacak okul kayıt ücreti de içinden mahsup edilecek şekilde bir depozito ücreti, keyfi vazgeçişlerde iade edilmemek üzere alınır. Okulun talebi yönünde kayıt; gerekli formlar, pasaport ile okula, muhtemel talep edilecek diğer evraklarla tamamlanır. *Okul kayıt ücretleri, başvuru yapılacak ülke ve okul tipine göre değişiklik göstermektedir.

Bu aşamada öğrenci adına (veya sponsoru) gelecek lise kabulü ile birlikte okul tarafından talep edilen okul ücreti okula ödenir. Okul ödemeleri genel olarak; alınacak eğitim, konaklama ve karşılama hizmetlerini karşılamaktadır. *Vize, uçak bileti ve cep harçlığı gibi harcamalar ekstradır.

BAŞVURUNUN TAMAMLANMASI ve KABUL/LER

VİZE

Okul ödemesi ile vize başvurusunda kullanılacak evraklar ve başvurunun nasıl yapılacağı konusunda öğrenci bilgilendirilir. Vize evrak örnekleri ile birlikte öğrenci ailesi detaylı bir sunum yapılır. Ülkeye giriş yapılması düşünülen tarih de gözetilerek vize başvuru danışmanlığı ÜCRETSİZ tamamlanır ve vize onayı beklenir. Ülkeye göre değişiklik göstermekle birlikte 2-6 hafta arasında süren süreç sonunda vize sonuçlanır:

Okul ödemesinin kalanı (varsa) okula yapılır, uçak bileti alınır ve PRE ARRIVAL konusunda (ülkeye girişte dikkat edilecek hususlar, karşılama, sigorta vs…) detaylı bilgilendirilerek iyi yolculuklar dilenir. Program başlangıcının sağlık bir şekilde yapıldığı takip edilir. Sonucun vize reddi olması durumunda öğrenciye özel vize danışmanlığı verilerek yeniden aynı ülkeye veya profili için daha uygun olabilecek başka bir ülke için başvuru yapılabilir. Bu aşamada öğrenciden gelecek talebe göre başvuru iptal edilir. Okulun yapacağı muhtemel kesinti hariç iadenin (4-6 hafta içinde) öğrenciye ulaşması takip edilir ve bu şekilde başvuru sonuçlandırılır.

VİZE SONUCU